Nadruki na koszulkach

Nadruki na koszulkach


Wykonujemy nadruki na wysokiej jakości koszulkach, bluzkach, bluzach itp.
Damskich, męskich i dziecięcych. Również na odzieży Klienta (min. 95% bawełny lub poliesteru).
Nadrukiem może być tekst, grafika lub zdjęcie.


Nadruk jest trwały, niespieralny, nie blaknie, nie pęka i nie zmienia kolorów. Temperatura prania materiałów do 40°C oraz prasowanie po wewnętrznej stronie zagwarantuje Państwu, że nadruk nie będzie tracił na jakości.

Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Pliki prosimy dostarczać w wysokiej rozdzielczości, gdyż finalny wygląd nadruku w dużej mierze zależy od jakości pliku. Przygotowywany projekt prosimy dostarczać w skali 1:1 w rozdzielczości nie mniejszej niż 200 dpi. Jedynie logo w wersji wektorowej dla Corela 15 ( X5 ). Aby projekt zachował swoją formę prosimy wszystkie czcionki zamienić na krzywe. Istnieje możliwość przesłania projektu
w pliku Tiff lub JPG.

Technologia nadruku
bezpośredniego d-t-g

(czyli direct-to-garment) to bardzo młoda technologia
w branży zdobienia odzieży, która opiera się na cyfrowych drukarkach do koszulek. Takie urządzenie
z pozoru wygląda i działa jak bardzo duża biurowa drukarka atramentowa, a jednak potrafi wykonać wielokolorowy, trwały i bardzo dokładny wydruk - niczym z sitodruku. Brother serii GTX, cyfrowa drukarka do nadruku bezpośredniego na T-shirtach, torbach, bluzach i innych tekstyliach została specjalnie zaprojektowana przez japońskich inżynierów z uwzględnieniem specyfiki, jakiej wymaga druk na tkaninach (głowica podaje około 20 razy więcej tuszu niż w zwykłej drukarce do papieru). Wysoką jakość i trwałość urządzenia gwarantuje marka Brother – od wielu lat wiodący producent specjalistycznych urządzeń szwalniczych i równocześnie popularnych drukarek biurowych.

Nadruk na jasnych i ciemnych materiałach

W zależności od koloru materiału stosujemy dwie odmienne technologie druku.
Technologia druku na materiale w kolorze białym (tylko tuszami CMYK) ma szereg zalet: niska cena druku, wysoka jakość wydruku fotografii, duża odporność na pranie, niewyczuwalna faktura farby, niska pracochłonność procesu druku.
W przypadku druku na materiale barwionym kolorem lub czarnym technologia druku staje się wieloetapowa. Taką tkaninę należy poddać procesowi pretreatmentu. Polega to na nawilżeniu tkaniny specjalnym płynem. Następnie należy wysuszyć tkaninę stosując tunel lub prasę. Proces pretreatmentu przeprowadza się poza drukarką najczęściej używając specjalnej maszyny do pretreatmentu. Podczas samego nadrukowywania grafiki na odzież możemy wyróżnić 2 fazy nadruku. W pierwszej fazie odzież pokrywana jest specjalnym tuszem z białym pigmentem, który stanowi warstwę podkładową dla całości grafiki zapewniającą originalną jej kolorystykę bez przekłamań barwnych. W drugiej fazie zostają użyte tusze CMYK nadające kolor całości nadruku.
Tym samym nadruk na tego typu odzieży staje się droższy niż na odzieży białej, lecz efekt jest na tyle zdumiewający (jeśli weźmiemy pod uwagę nadruk wysokiej rodzielczości grafiki), że wart jest swojej ceny. W porównaniu do druku na białych materiałach kolory stają się żywe i bardziej nasycone.

Drogi Kliencie!

Bardzo prosimy o dostarczanie projektów zapisanych na nośnikach cyfrowych jak pendrive lub o przesłanie ich drogą mailową na nasz adres studiostempel@o2.pl.
Grafika bądź zdjęcie do nas dostarczone najlepiej, gdyby było jak najwyższej rozdzielczości określanej w pikselach (Px, MPx). Mile widziane projekty w wersji wektorowej zapisane w formacie pliku Corel (.cdr wersja nie wyższa niż 17, X7), Adobe Reader (.pdf) lub Adobe Illustrator (.ai).
Drukarkę Brother serii GTX-4 do nadruków na odzieży charakteryzuje:

fotograficzna rozdzielczość nadruku do 1200 dpi
oryginalne, specjalnie zaprojektowane przemysłowe głowice marki Brother
zasilanie drukarki najwyższej jakości tuszami z kartridży, co przekłada się na wspaniałe efekty kolorystyczne nadruków
ekologiczne tusze potwierdzone certyfikatem Oeko-Tex 100, Class1
maksymalne pole nadruku 35x40 cm